Half Finger Gloves Zobacz większe

Half Finger Gloves

Nowy produkt

Rozmiar literowy/cyfrowyXS/5S/6M/7L/8XL/9XXL/10
Obwód dłoni (cm) 16-17 18-19 20-21 22-23 24-25 26-27
Długość palca środkowego (cm) 7-7,5 8 8,5 9 9,5 10

Więcej szczegółów

Opis

Waga 0,80

Więcej informacji

Najważniejsza część rękawicy, czyli wewnętrzna, wykonana jest z miękkiej i wytrzymałej skóry naturalnej. Dzięki temu część dłoni, najbardziej narażona na otarcia, jest idealnie chroniona podczas wspinaczki po via ferratach czy kontaktu z liną. Właściwości skóry zapewniają również wystarczającą izolację termiczną w chłodniejsze dni w kontakcie z metalem łańcucha czy stalowej liny. Jednocześnie, aby rękawice komfortowo można było używać w upalne dni, zewnętrzną część rękawicy wykonano z elastycznego, odpowiednio perforowanego materiału. "Siateczka" zastosowana na zewnętrznej stronie pozwala dłoni "oddychać" eliminując maksymalnie uczucie zapocenia dłoni.


Na szczególną uwagę zasługuje umieszczenie pomiędzy palcami elastycznego materiału. Dzięki temu praca całej dłoni, a szczególnie palców, nie jest ograniczona przez założoną rękawicę. Wszelkie operowanie sprzętem jest przez to komfortowe.

Aby rękawica spełniała swoje zadanie w 100% nie może zsuwać się z dłoni. Osiągnięto to poprzez zastosowanie szerokiego ściągacza na nadgarstku zapinanego mocnym rzepem. Po jego zapięciu rękawica staje się drugą skórą :-)

Aby łatwo ściągać założoną rękawicę na jednym z palców umieszczono pętelkę za którą można ciągnąć przy jej zdejmowaniu.
Inna pętelka, większa i mocniejsza, wszyta jest przy nadgarstku i służy do przypięcia rękawic do uprzęży czy plecaka. Dzięki temu zawsze można mieć ją "pod ręką" :-)

Jest to zdecydowanie najlepiej wykonana i zaprojektowana rękawica do ww. celów jaka znajduje się w naszej ofercie. Użyte materiały, przemyślana w praktyce konstrukcja czynią ją propozycją dla najbardziej wymagających klientów.

Waga: 80 g;
Wymiary (obwód dłoni):
S -   21 cm;
M -  22 cm;
L -   23 cm;

XL - 24 cm;